Bankowy Serwis Finansowy


Zadbaj o swoje finanse. Spraw, by pieniądze pracowały dla Ciebie! Przestaw się na mądre oszczędzanie, wybierz korzystne konto osobiste, oszczędnościowe, sprawdź oferty kredytowe, albo pożyczki, pomyśl o ubezpieczeniu lub postaw na intratną inwestycję. Wybierz usługę w zależności od tego, co tak naprawdę Cię interesuje. Naucz się unikać pułapek finansowych razem z Bankowym Serwisem Finansowym.

Newsletter finansowy - dołącz do zadowolonych użytkowników serwisu.

Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są dobrowolne. Szanujemy Twoją prywatność w każdej chwili możesz zaktualizować lub usunąć swoje dane. Twoje dane są bezpieczne.

Konta firmowe - Jak wybrać bankowy rachunek firmowy?

Ranking kont firmowychProwadzenie własnej firmy bez konta bankowego jest całkowicie niemożliwe. Odpowiednio dobrany rachunek firmowy to narzędzie, z którego korzystamy niemal każdego dnia. Przyjmowanie wpłat, regulowanie płatności z dostawcami, kontrahentami oraz pracownikami, mniejsze bądź większe zakupy, wypłaty z bankomatów w kraju i zagranicą – decyzję o wyborze konta firmowego musimy podjąć jeszcze przed założeniem własnej działalności gospodarczej. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnym momencie zmienić dotychczasowy rachunek firmowy na inny – nawet po kilku latach prowadzenia czy też przynależenia do spółki. Wielu przyszłych biznesmenów zastanawia się, jakie konto firmowe będzie dla nich najlepsze. Produkty bankowe podlegają nieustannej modyfikacji. Instytucje finansowe przyciągają kolejnych Klientów oferując im wyjątkowe, nierzadko promocyjne rozwiązania. Obecnie, każdy przedsiębiorca może liczyć na darmowe konto firmowe – bez dodatkowych kosztów. Jak zatem wybrać rachunek, który nie tylko sprosta naszym wymaganiom, ale i usprawni działanie naszego biznesu?

Na które parametry zwrócić uwagę, a które całkowicie pominąć? Pamiętaj, konto bankowe winno być dopasowane do potrzeb Twojej firmy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy dany produkt spełni Twoje wymagania, nie ryzykuj. Każda zmiana rachunku bankowego pociąga za sobą zmiany w dokumentacji m.in. w ZUS i US. Wybierz mądrze – postaw na firmowe konto bankowe dostosowane w 100 proc. do Twoich wymagań. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia, że obecnie każdy Odbiorca znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jednym z wielu praktycznych narzędzi, ułatwiających znalezienie kota bankowego, jest Ranking Kont Firmowych – zestawienie najlepszych, w danym okresie, rachunków dedykowanych przedsiębiorcom. Tego typu ranking uwzględnia to, co dla nas jako Klientów najważniejsze – ewentualne opłaty i prowizje, oprocentowanie, a także dodatkowe bonusy i premie. Pamiętajmy zapadająca w pamięci nazwa produktu to jedynie chwyt marketingowy. Zobacz, jak klasyfikuje się aktualny Ranking Kont Firmowych.

Ranking Kont Firmowych - Najlepsze Konta Firmowe

Miejsce 1Miejsce 1
KONTO 0 zł
KARTA 0 zł / 8 zł
BANKOMATY 0 zł / 2 zł / min. 3 zł
PRZELEW INTERNETOWY 0 zł
PRZELEW DO ZUS I US 0 zł
 • 200 zł premii gotówkowej za iKonto Biznes Alior Banku i szansa nawet na dodatkowe 1500 zł w ciągu roku!
KONTO 0 zł / 25 zł
KARTA 0 zł / 7 zł
BANKOMATY 0 zł / 3,5% min. 5 zł
PRZELEW INTERNETOWY 0 zł / 1 zł
PRZELEW DO ZUS I US 0 zł
 • 900 zł premii moneyback z Kontem Firmowym Godnym Polecenia w Santander Bank Polska!
KONTO 0 zł / 9 zł
KARTA 0 zł / 5 zł
BANKOMATY 0 zł / 3,5% min. 5 zł
PRZELEW INTERNETOWY 0 zł / 1,50 zł
PRZELEW DO ZUS I US 0 zł
 • 300 zł premii za mBiznes konto Standard z terminalem płatniczym w mBanku!
KONTO 0 zł / 9 zł
KARTA 0 zł / 7 zł
BANKOMATY 0 zł / 5 zł
PRZELEW INTERNETOWY 0 zł / 0,90 zł
PRZELEW DO ZUS I US 0 zł
Miejsce 5
KONTO 0 zł
KARTA 0 zł
BANKOMATY 0 zł
PRZELEW INTERNETOWY 0 zł
PRZELEW DO ZUS I US 0 zł
Miejsce 6
KONTO 0 zł / 10 zł
KARTA 0 zł / 8 zł
BANKOMATY 0 zł / 2%
PRZELEW INTERNETOWY 0 zł
PRZELEW DO ZUS I US 0 zł
Miejsce 7
KONTO 0 zł
KARTA 0 zł
BANKOMATY 0 zł / 1,50 zł
PRZELEW INTERNETOWY 0 zł / 0,30 zł
PRZELEW DO ZUS I US 0 zł

Jak korzystać z Rankingu Kont Firmowych?

Prezentowane przez nas zestawienie zostało skonstruowane tak, by każdy Odbiorca mógł szybko porównać dostępne na rynku, najpopularniejsze produkty bankowe. Na jakie informacje warto wrócić uwagę podczas analizy Rankingu Kont Firmowych?

 • Opłata za prowadzeniedarmowe konto firmowe nie jest mitem, chociaż nie zawsze jest to najlepszy wybór. Opłata za prowadzenie konta oscyluje wokół kilku złotych w skali miesiąca.
 • Opłata za przelewy – banki pobierają zróżnicowane opłaty za przelewy, których wysokość waha się od kilkudziesięciu groszy nawet do kilku złotych. Jeszcze więcej zapłacimy za przelewy zagraniczne.
 • Prowizja za wypłatę z bankomatów – zazwyczaj wypłata powyżej określonej kwoty zwalnia Klienta z opłaty. Całkowicie darmowe wypłaty dotyczą najczęściej własnych bankomatów, a więc należących do banku, w którym konto posiadamy. Największe koszty poniesiemy, tak jak w przypadku przelewów, za wypłatę z bankomatów zagranicznych.
 • Opłata za kartę do bankomatuwiększość banków odeszła od tych opłat, jednakże nadal możemy spotkać się z kosztami uzależnionymi od wysokości czy ilości operacji w ciągu miesiąca.
 • Oprocentowanie – część banków oferuje nam dodatkowe oprocentowanie kapitału gromadzonego na koncie firmowym.
 • Dodatkowe bonusy – aby przyciągnąć Klientów banki oferują wiele dodatków do kont firmowych np. zniżki w wybranych sklepach bądź zwrot określonej kwoty za wykonanie danej ilości przelewów.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmowe konto bankowe?

Banki szczycą się dość rozbudowaną ofertą dedykowaną Klientom Biznesowym. Wybierając rachunek możemy nie tylko ułatwić sobie pracę, ale i znacząco zminimalizować koszty prowadzenia działalności. Pamiętajmy jednak, że najtańsze konto firmowe nie zawsze oznacza najlepsze. Wybór konta powinien być bezpośrednio podyktowany potrzebami naszego biznesu. Na co zatem zwrócić uwagę szukając odpowiedniego produktu?

 • Rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej – w Polsce przodują jednoosobowe działalności gospodarcze i to właśnie dla nich banki przygotowały najobszerniejszą ofertę rachunków firmowych. Oczywiście, wśród propozycji instytucji finansowych znajdziemy również inne produkty dedykowane, w tym: konta dla spółek, a także specjalne rachunki dla fundacji i stowarzyszeń.
 • Konieczność korzystania z oddziału fizycznego banku – chociaż bankowość elektroniczna ma wiele plusów, niektórzy przedsiębiorcy muszą mieć bezpośredni kontakt z daną placówką. Decydując się na współpracę z bankiem, warto zwrócić uwagę, czy pobiera on dodatkowe opłaty za wpłatę bądź wypłatę gotówki z kasy.
 • Ilość osób uprawniona do korzystania z rachunku – jeszcze przed założeniem konta firmowego zastanów się, czy chcesz, aby dostęp do rachunku miał ktoś inny np. Twój wspólnik czy współmałżonek.
 • Dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci kredytu – na pewno wiesz, że jako przedsiębiorcy przysługuje Ci znacznie szerszy wachlarz kredytów bankowych, również z udziałem rachunku firmowego (np. linia kredytowa). Dowiedz się jak wygląda kwestia odsetek bądź kosztów zaciągnięcia kredytu w przypadku, gdy zdecydujesz się na konkretne konto firmowe.
 • Najczęściej wykonywane operacje bankowe – chociaż tą kwestię trudno przewidzieć, zastanów się jakie operacje bankowe będziesz wykonywał najczęściej. Przeglądaj oferty kont bankowych, które sprostają Twoim wymaganiom. Masz w planach współpracę z międzynarodowymi kontrahentami? Musisz wziąć pod uwagę koszy przelewu poza granice Polski.
 • Wypłacanie gotówki z bankomatu – większość z nas posługuje się wyłącznie kartą. Jeżeli jednak masz w nawyku wypłacać gotówkę z bankomatu, wybierz konto firmowe, w przypadku którego koszty wypłat są zerowe.

Konto firmowe czy konto zwykłe – jaki rachunek wybrać?

Każdy przedsiębiorca ma do wyboru dwa rodzaje kont: konto zwykłe oraz konto firmowe. Każde z nich nieznacznie się od siebie różni m.in. odmiennym procesem rejestracji. Ustawa Prawo przedsiębiorcy zezwala nam na prowadzenie transakcji związanych z działalnością przy pomocy klasycznego rachunku – takiego samego, jakim posługujemy się na co dzień. Osobisty rachunek bankowy może być zatem wykorzystywany w pracy. Dodatkowo, Ordynacja podatkowa również nie wymusza na nas konieczności zakładania konta o specjalnym przeznaczeniu. Kiedy warto wybrać do prowadzenia działalność konto prywatne, a kiedy konto firmowe?

Konto prywatne doskonale sprawdzi się jako konto na start – głównie dla osób prowadzących tzn. mikroprzedsiębiorstwa (samozatrudnionych). Ponadto, rozwiązanie to dedykowane jest firmom, których przelewy sprowadzają się jedynie do opłacania ZUS i US. Rachunki prywatne są znacznie tańsze, aniżeli konta specjalnego przeznaczenia, a dodatkowo ich zakładanie jest prostsze – nie wymusza na nas wizyty w placówce banku.

Konto firmowe, chociaż droższe w prowadzeniu niż konto prywatne, umożliwia nam rozdzielenie budżetu przedsiębiorstwa od budżetu domowego. Opcja ta dedykowana jest większym firmom, które każdego miesiąca wykonują dziesiątki czy setki transakcji. Do zalet rachunków firmowych należą: możliwość rozliczenia opłat bankowych jako kosztu firmy, dodatkowe instrumenty finansowe przeznaczone wyłącznie dla przedsiębiorców, płatności z wykorzystaniem mechanizmu split payment. Warto również wiedzieć, że odsetki generowane za zgromadzone na koncie środki nie są objęte podatkiem Belki.

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do podania konta bankowego podczas rejestrowania działalności gospodarczej. Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzemy, szczególnie ważne jest rozdzielenie prywatnych pieniędzy od firmowych. Jeżeli zdecydujemy się na klasyczne konto (zamiast konta o specjalnym przeznaczeniu), powinniśmy używać go wyłącznie do celów firmowych.  Dlaczego? Może zdarzyć się, że Urząd Skarbowy bądź inna instytucja upoważniona do kontroli, zablokuje nam rachunek na czas wyjaśniania niejasności. Wtedy, przez jakiś czas, utracimy możliwość zarządzania swoimi pieniędzmi.

Konta firmowe - Ranking kont firmowych
konta firmowe Ocena:3.0 35
 • Gwiazdki: 3.23 / 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
35 głosów

Doskonałe dla partnerów biznesowych, firm rodzinnych, małych i średnich przedsiębiorców – konto Direct od ING Bank Śląski.

Konto Direct dla Firm to nowoczesne rozwiązanie w klasycznej odsłonie – proste, intuicyjne i wygodne w obsłudze.

Direct od ING Bank Śląski to must have każdego, kto prowadzi działalność na terytorium Polski.