Bankowy Serwis Finansowy


Zadbaj o swoje finanse. Spraw, by pieniądze pracowały dla Ciebie! Przestaw się na mądre oszczędzanie, wybierz korzystne konto osobiste, oszczędnościowe, sprawdź oferty kredytowe, albo pożyczki, pomyśl o ubezpieczeniu lub postaw na intratną inwestycję. Wybierz usługę w zależności od tego, co tak naprawdę Cię interesuje. Naucz się unikać pułapek finansowych razem z Bankowym Serwisem Finansowym.

Newsletter finansowy - dołącz do zadowolonych użytkowników serwisu.

Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są dobrowolne. Szanujemy Twoją prywatność w każdej chwili możesz zaktualizować lub usunąć swoje dane. Twoje dane są bezpieczne.

Ubezpieczenia pakiet online - Polisa na zdrowie, tanie ubezpieczenie OC...

Ubezpieczenia onlineNasi rodacy nie mogą narzekać na wybór ofert ubezpieczenia online. Obecnie przez Internet można łatwo kupić m.in. ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie samochodu (w tym OC). Warto również wspomnieć o ubezpieczeniach turystycznych i ubezpieczeniach mieszkań. Niezależnie od rodzaju ubezpieczenia online, zapewnia ono klientowi dodatkowe korzyści (względem tradycyjnej polisy). Trzeba pamiętać, że od umowy ubezpieczenia kupionego online, można łatwo odstąpić przez kolejne 30 dni. Takiego uprawnienia, które zapewnia ustawa o prawach konsumenta, nie mają osoby nabywające polisy w tradycyjny sposób (np. za pośrednictwem stacjonarnego agenta). Najwięcej osób przez Internet zamierza kupić ubezpieczenie samochodu (m.in. obowiązkowe OC). Warto jednak zwrócić uwagę, że rośnie również internetowe zainteresowanie takimi produktami ubezpieczeniowymi jak np. ubezpieczenie zdrowotne prywatne oraz ubezpieczenie na życie. Nawet jeśli wspomnianych polis nie można całkowicie kupić przez Internet, to przy użyciu formularza online potencjalny klient łatwo skontaktuje się z doradcą ubezpieczeniowym. Za pośrednictwem Internetu, łatwo poznamy również zalety, jakie posiada pakiet medyczny.

Poniżej prezentujemy różne ubezpieczenia online, które zasługują na szczególną uwagę jako najlepsze propozycje. Na te oferty ubezpieczeń online powinny zwrócić uwagę m.in. osoby, które chcą kupić ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenie mieszkania. Warto również spojrzeć na proponowany pakiet medyczny. Nie jest to wprawdzie produkt stricte ubezpieczeniowy, ale stanowi on ciekawą alternatywę dla ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenia osobowe i ubezpieczenia majątkowe


Ubezpieczenie zdrowia - Pakiet medyczny indywidualny, partnerski, rodzinny. Twoja polisa na zdrowie!

Zdrowie
Prywatna opieka medyczna

Co roku około 30 000 - 40 000 Polaków przedwcześnie umiera z powodu niedofinansowanej publicznej służby zdrowia. Nie pozwól, aby taka tragedia dotknęła Ciebie lub Twoich bliskich!

Dzięki pakietom S7Health zyskujesz gwarancję szybkiego i łatwego dostępu do lekarza specjalisty w ponad 1000 placówek medycznych z całej Polski. Na prywatną wizytę będziesz czekał co najwyżej 5 dni. Co więcej, pakiety S7Health są relatywnie tanie. Szczególnie polecamy Pakiet Srebrny, który kosztuje tylko 120 zł miesięcznie. W ramach tej kwoty, otrzymasz m.in. szybki dostęp bez limitów do 27 specjalistów oraz nielimitowaną opiekę lekarza prowadzącego (internisty, pediatry albo lekarza rodzinnego) z gwarancją wizyty do 24 godzin. Pakiet Srebrny zapewnia również inne usługi - na przykład: opiekę pielęgniarską, prowadzenie ciąży, profilaktryczny przegląd stanu zdrowia oraz pomoc ambulatoryjną. Warto porównać to wszystko z usługami publicznej służby zdrowia, za które płacimy np. 300 zł - 500 zł miesięcznie (w ramach składki zdrowotnej na NFZ).


Samochód - Zestawienie ubezpieczeń, sprawdzone i tanie OC

Chciałbyś kupić tanie OC? Zobacz poniżej!
Nasze zestawienie najbardziej atrakcyjnych ofert ubezpieczenia OC prezentuje propozycje Allianz Online, Link4 oraz MTU.

Szczególnie polecamy ofertę Allianz Online, która oprócz atrakcyjnej ceny cechuje się wysokim standardem likwidacji szkód. Allianz Online udowadnia, że tanie ubezpieczenie OC wcale nie musi się wiązać ze słabym standardem usług. Jest to szczególnie ważne między innymi dla osób, które razem z obowiązkowym OC kupią autocasco w atrakcyjnym pakiecie.

Jeżeli chcesz zakupić tanie OC od Allianz Online, które jest solidne i sprawdzone, to zachęcamy do wypełnienia formularza online. Zajmie to tylko kilka minut. W zamian otrzymasz propozycję lepszą niż u stacjonarnego agenta.

Miejsce 1Miejsce 1
Allianz Online
Miejsce 2Miejsce 2
Link4
Miejsce 3Miejsce 3
MTU 24

Ubezpieczenie turystyczne


Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenia osobowe

Ubezpieczenia na życie i zdrowie

Dość specyficzną formą ubezpieczeń osobowych wydają się ubezpieczenia na życie i zdrowie. Są one dość mało popularne w Polsce, ale jednocześnie bardzo ważne. W pierwszej kolejności wyjaśnimy, jak działa ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie na życie / Zobacz najlepszą ofertę

Jego zasada działania polega na tym, że w razie naszej śmierci (na wskutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku), uposażeni przez nas bliscy otrzymają od firmy ubezpieczeniowej świadczenie z tytułu naszego zgonu. Jakie to ma znaczenie? W praktyce bardzo istotne. Wyobraźmy sobie, że na drodze ginie młody mężczyzna w sile wieku, posiadający swoją rodzinę i kredyt mieszkaniowy. Po śmierci mężczyzny, jego żona pozostaje z kredytem sama. Do tego dochodzi samodzielne utrzymanie mieszkania i dzieci. Czasem taka sytuacja jest finansowo niemożliwa do udźwignięcia. Wydatki przekraczają bowiem dochody i dlatego rodzina poza oczywistą i najważniejszą stratą bliskiego, staje również w obliczu tragedii finansowej. Tymczasem, dobrze dobrane ubezpieczenie na życie pokryłoby koszty kredytu i zabezpieczyło rodzinę przynajmniej na jakiś czas. Dałoby ono wdowie czas na przywyknięcie do nowej sytuacji i ułożenie sobie życia oraz dodatkowo mogłoby pomóc w zabezpieczeniu przyszłości dzieci. Nasza rodzina w takiej sytuacji na pewno doceniłaby słuszność wcześniejszej decyzji o ubezpieczeniu swojego życia.

Ubezpieczenie zdrowia / Zobacz najlepszą ofertę

To nieco inna forma ubezpieczenia, ponieważ świadczenie przeznaczone jest głównie na walkę z chorobą lub skutkami wypadku. Znów warto sobie wyobrazić prostą sytuację. W czasie rutynowych badań, lekarz stwierdził, że zapadliśmy na jedną z poważniejszych chorób (np. nowotwór lub niewydolność jakiegoś narządu). Niestety okazuje się, że leczenie państwowe (z NFZ-u) jest czasochłonne, a dla skuteczności procesu leczenia istotny będzie czas. Ten bardzo cenny czas zaoszczędzilibyśmy korzystając z prywatnej i oczywiście płatnej kliniki. Brak kolejek, dostępność aparatury oraz jej nowoczesność - wszystko to przemawia za prywatną służbą zdrowia. Skąd jednak wziąć pieniądze na badania oraz wizyty, skoro prywatna opieka medyczna jest naprawdę kosztowna? Otóż, z pomocą przychodzi prywatne ubezpieczenie zdrowotne lub dobry pakiet medyczny. Posiadanie takiego zabezpieczenia pozwala na pokrycie kosztów leczenia oraz dokładną i skrupulatną diagnostykę. Jeżeli mamy dobre ubezpieczenie medyczne (połączone z polisą na życie), to dodatkowo możemy liczyć na sfinansowanie kosztów dojazdu oraz rekompensatę za podwyższone koszty utrzymania. W świetle przedstawionych faktów, warto zastanowić się nad poszukaniem dla siebie jak najlepszego ubezpieczenia na życie.

Dobrą alternatywą dla ubezpieczenia medycznego jest wspomniany wcześniej pakiet medyczny. Taki pakiet to prostsza oferta, niż typowa polisa medyczna. Dobre pakiety medyczne pod względem dostępności placówek i lekarzy specjalistów dorównują polisom medycznym oferowanym przez wiodących ubezpieczycieli. Zaletą pakietu medycznego jest też jego stosunkowo niska cena. Koszty podstawowych pakietów zaczynają się już od 50 zł miesięcznie. Za prywatne ubezpieczenie medyczne (zdrowotne) często trzeba zapłacić więcej. Co więcej, pakiety medyczne są łatwo dostępne przez Internet (podobnie jak ubezpieczenia online).

Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenie samochodu / Zobacz najlepszą ofertę

Najbardziej popularna w Polsce polisa majątkowa to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu (OC). Jesteśmy zobowiązani do jego wykupienia przez przepisy. Obowiązkowe ubezpieczenie OC pokrywa koszty związane z naszą odpowiedzialnością cywilną jako sprawców wypadku. Mowa o kosztach likwidacji szkód majątkowych i osobowych (np. uszkodzeń ciała). Polisa NNW dodawana często jako darmowy dodatek do OC, chroni natomiast kierowcę i jego pasażerów przed skutkami wypadków komunikacyjnych. Pasażerowie mogą otrzymać zadośćuczynienie za szkody osobowe zarówno z OC sprawcy, jak i polisy NNW. Warto pamiętać, że jedynie wypłata z NNW daje kierowcy będącemu sprawcą kolizji możliwość pokrycia kosztów leczenia i przynajmniej częściowego skompensowania skutków obrażeń.

Trzecie popularne ubezpieczenie komunikacyjne, czyli autocasco (AC) zabezpiecza nas z kolei przed utratą auta lub jego uszkodzeniem/zniszczeniem. Na pewno nie chcielibyśmy, aby skradziono nam samochód. Mamy jednak świadomość, że może się to zdarzyć. Właśnie dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek kradzieży kupując autocasco. Mogą zdarzyć się też inne sytuacje, w których przyda się AC. Przykładowo możemy mieć stłuczkę lub poważniejszy wypadek. Zniszczeniu wtedy ulegnie nasze auto, a jego naprawa będzie kosztowna i na pewno poważnie obciąży budżet domowy. To kolejny powód, dla którego ubezpieczenia autocasco są tak popularne. Dzięki nim ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy auta, a my nawet nie odczujemy finansowo tego, że było ono w warsztacie. Trzeba nadmienić, że wspólny zakup obowiązkowego OC i polisy autocasco daje sporą szansę na zniżki.

Przy zakupie ubezpieczenia samochodu, warto również pomyśleć o pakiecie assistance, który jest obecnie oferowany przez większość firm ubezpieczeniowych. Jego zakres bywa różny, ale obejmuje zazwyczaj holowanie, dowiezienie paliwa i naprawę awarii na miejscu. Możliwe są też inne usługi (np. refundacja kosztów noclegu w oczekiwaniu na naprawę auta).

Ubezpieczenie turystyczne / Zobacz najlepszą ofertę

Do kategorii ubezpieczeń majątkowych należą również polisy turystyczne. Warto o nich wspomnieć, gdyż Polacy dość często kupują je w trybie online. Takie turystyczne ubezpieczenia online są zalecane przez NFZ i Ministerstwo Spraw Zagranicznych nawet osobom wyjeżdzającym do krajów Unii Europejskiej. Warto zdawać sobie sprawę, że w innych państwach członkowskich UE nawet posiadacz karty EKUZ nie ma gwarancji darmowego leczenia. Przykładowo w Niemczech i Austrii karta EKUZ nie zwalnia z opłat za każdy dzień pobytu w publicznym szpitalu. Wspomniana karta EKUZ na pewno nie zastąpi dobrej polisy turystycznej. Takie ubezpieczenie podróżne oprócz pokrycia kosztów leczenia za granicą, zapewnia m.in. zwrot kosztów transportu ciężko chorej osoby do Polski. Czasem mogą one wynieść nawet więcej niż 100 000 zł. Podczas zakupu turystycznego ubezpieczenia online, warto również pomyśleć o ochronie bagażu i OC w życiu prywatnym.

Warto zdawać sobie sprawę, że finansowaniem kosztów leczenia mogą być zainteresowani nie tylko turyści. Taka refundacja bardzo przyda się np. osobom, które mają zarejestrowaną działalność gospodarczą oraz publiczne ubezpieczenie medyczne w Polsce, ale na co dzień pracują za granicą (np. w Niemczech). Osoba dobrze zarabiająca w jakimś kraju Zachodniej Europy, może sobie pozwolić nawet na droższy pakiet medyczny i nie czekać w kolejce każdorazowo po powrocie do Polski. Warto pamiętać, że pakiet medyczny jest coraz bardziej atrakcyjnym benefitem dla pracowników (również tych pochodzących zza granicy - np. z Ukrainy).

Ubezpieczenie mieszkania / Zobacz najlepszą ofertę

Innym rodzajem ubezpieczeń majątkowych są ubezpieczenia mieszkania. Dlaczego się na nie decydujemy? Mamy ładny, wyremontowany dom lub świeżo wykończone mieszkanie. Cieszymy się własnym kątem i chcemy, żeby ten stan nie zmienił się nigdy. Tymczasem, sąsiad z góry może zapomnieć o włączonej pralce i tym samym zaleje nam całe mieszkanie. W jeszcze gorszym scenariuszu, sąsiad z piętra zapomni o żelazku i dlatego całe nasze mieszkanie spłonie. W najgorszym wypadku zostaniemy bez dachu nad głową. W nieco lepszym wariancie, nasze „gniazdko” będzie wymagało gruntownego remontu. Skąd wziąć środki na taki remont? Jak sfinansować wszystkie wydatki, które niespodziewanie na nas spadły? Rozwiązaniem okazuje się ubezpieczenie mieszkania. Wspólnie z agentem możemy określić zakres tego ubezpieczenia i wyszczególnić szkody, które miałby pokryć ubezpieczyciel.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie mieszkaniowe oprócz ochrony murów lokalu albo domu może obejmować również stałe elementy jego wyposażenia (np. glazurę oraz armaturę łazienkową), a także ruchomości domowe (m.in. sprzęt komputerowy i AGD). Nowoczesne ubezpieczenia mieszkaniowe chronią nie tylko przed skutkami pożaru oraz innych zdarzeń losowych (np. zalaniem lub uderzeniem pioruna).  Warto wiedzieć, że w ramach dobrych polis otrzymujemy również ochronę przed skutkami włamania i kradzieży oraz dewastacji lokum. Dodatkowo jesteśmy zabezpieczeni na wypadek zalania przez nas sąsiadów lub pogryzienia kogoś przez domowego psa (dzięki polisie OC w życiu prywatnym).

Masz już dość kolejek w publicznej służbie zdrowia? Jest na nie sposób!

Pakiety medyczne S7Health zapewniają pomoc medyczną w ponad 1000 placówek z całej Polski. Za najtańsze takie pakiety, zapłacisz ok. 50 zł - 65 zł miesięcznie.

Kliknij na poniższy przycisk i dowiedz się więcej o ofercie s7Health.