Bankowy Serwis Finansowy


Zadbaj o swoje finanse. Spraw, by pieniądze pracowały dla Ciebie! Przestaw się na mądre oszczędzanie, wybierz korzystne konto osobiste, oszczędnościowe, sprawdź oferty kredytowe, albo pożyczki, pomyśl o ubezpieczeniu lub postaw na intratną inwestycję. Wybierz usługę w zależności od tego, co tak naprawdę Cię interesuje. Naucz się unikać pułapek finansowych razem z Bankowym Serwisem Finansowym.

Newsletter finansowy - dołącz do zadowolonych użytkowników serwisu.

Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są dobrowolne. Szanujemy Twoją prywatność w każdej chwili możesz zaktualizować lub usunąć swoje dane. Twoje dane są bezpieczne.

Kredyt samochodowy - Auto kredyt na wymarzone nowe bądź używane auto

Kredyt samochodowyKredyt samochodowy to rozwiązanie dedykowane wszystkim tym, którzy pragną nabyć nowy pojazd, jednakże nie dysponują odpowiednią ilością gotówki. Jeszcze do niedawna auto prosto z salonu było dla nas jedynie odległym marzeniem. Obecnie poszczególne instytucje finansowe oferują nam szerokie spektrum rozwiązań – niezwykle korzystnych pożyczek nie tylko na nowe, ale również na używane „cztery kółka”.

Znalezienie najkorzystniejszej oferty nie jest rzeczą prostą. Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych rozwiązań – nie tylko bankowych. Podjęcie ostatecznej decyzji musi być poprzedzone szeregiem innych, równie ważnych czynności, w tym obliczeniem wkładu własnego oraz ustaleniem szacunkowej wartości miesięcznej raty. W przypadku kredytów samochodowych budżet przestaje grać istotną rolę. Na pierwszy plan wracają kluczowe w tym zakresie kwestie – marka pojazdu czy też jakość jego wyposażenia. Jednakże, aby podjąć świadomą, korzystną decyzję niezbędna jest dokładna analiza dostępnych rozwiązań.

Auto kredyt – jaki kredyt na auto wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele form alternatywnego finansowania zakupu auta. Prym wiodą: dedykowany kredyt samochodowy, tradycyjny kredyt gotówkowy oraz leasing. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Kredyty samochodowe cieszą się jednak największą popularnością. Dlaczego? Oferowana przez banki usługa charakteryzuje się stosunkowo atrakcyjnymi warunkami kredytowania, a także wysokim bezpieczeństwem. Warto mieć również na uwadze fakt, że to właśnie w banku możemy liczyć na najtańszy kredyt samochodowy.

Co to jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy (inaczej: kredyt na auto, auto kredyt, bankowa pożyczka na samochód) to nic innego jak kredyt celowy udzielany na zakup nowego bądź używanego pojazdu – nie tylko auta, ale również motocykla, kampera, skutera, quada, przyczepy traktora, łodzi motorowej bądź maszyny budowlanej. Mówiąc prościej, na każdy pojazd posiadający ważny dowód rejestracyjny.

Santander Consumer Bank

Promocja: Santander Consumer Banku! Kredyt samochodowy dopasowany do klienta. Wystarczy wypełnić formularz, poczekać na kontakt konsultanta, po przejściu pozytywnej weryfikacji podpisać umowę i odebrać auto!

Kredyt samochodowy

Przykład reprezentatywny

 • KWOTA KREDYTU: 79 000 zł
 • OKRES SPŁATY: 72 miesiące
 • RRSO: 9,08 %
 • RATA: 1 413,31 zł
 • KOSZT: 22 758,69 zł

Możliwość wyboru spłaty rat w formie: raty miesięcznej (równej lub malejącej), raty balonowej (np. płatnej raz w roku), raty miesięcznej z ostatnią ratą balonową.

Złóż wniosek na stronie banku

Rodzaje kredytów samochodowych

Najpopularniejszy podział uwzględnia trzy podstawowe rodzaje kredytów samochodowych:

 • Kredyty podstawowe – zobowiązania spłacane comiesięcznie, w klasycznych ratach kapitałowo-odsetkowych, przez uwzględniony w umowie kredytowej okres.
 • Kredyty jednoratalne – nieoprocentowany kredyt wymagający wkładu własnego, spłacany w jednej racie w określonym w umowie czasie.
 • Kredyty balonowe – idealne dla osób, których zarobki nie pozwalają na spłatę wysokich rat, największa zaleta: niska rata kredytu na samochód, spłata podzielona na raty balonowe (rata balonowa=niska rata) i część spłacaną jednorazowo.

Kredyt na nowe auto i kredyt na samochód używany – gdzie szukać pomocy?

Znalezienie najkorzystniejszej oferty – czy to kredytu celowego samochodowego czy też wspomnianego już kredytu gotówkowego – nie jest rzeczą prostą. W Internecie znajdziemy jednak narzędzia, które niewątpliwie przybliżą nas do celu tj. pozwolą dokonać wstępnej selekcji dostępnych na rynku ofert. Na szczególną uwagę zasługują:

 • Kalkulator kredytu samochodowego – narzędzie, które pomoże nam obliczyć przybliżoną wartość miesięcznej raty (w odniesieniu do wybranych ofert).
 • Ranking kredytów samochodowych – zestawienie aktualnych ofert bankowych. Najtańszy kredyt samochodowy plasuje się zazwyczaj na najwyższej pozycji rankingu.
 • Porównywarka kredytów samochodowych – zestawienie i porównanie ofert różnych banków. Narzędzie te umożliwia znalezienie odpowiedniego kredytu samochodowego, zgodnie z wybranymi przez nas parametrami np. kredyt samochodowy bez BIK albo kredyt samochodowy bez zdolności kredytowej.
 • Wyszukiwarka kredytów samochodowych – nieco mniej popularne rozwiązanie, które podobnie jak porównywarka, umożliwia analizę dostępnych ofert na podstawie wybranych przez nas parametrów.
 • Doradca kredytowy – osoba, która odpowie na nurtujące nas kwestie, wyjaśni zawiłe pojęcia, przedstawi różnice pomiędzy wybranymi przez nas ofertami.

Powyższe narzędzia umożliwiaj zweryfikowanie dostępnych na rynku ofert. Po wyborze kilku interesujących nas propozycji możemy świadomie udać się do placówek bankowych, aby negocjować warunki kredytu. Obecnie niemal każdy funkcjonujący na polskim rynku bank posiada w swojej ofercie kredyt samochodowy albo kredyt gotówkowy, który możemy przeznaczyć na zakup auta. Ciężko stwierdzić, gdzie znajdziemy najlepszy kredyt samochodowy. Każda instytucja stara się przyciągnąć potencjalnego Klienta dogodniejszymi warunkami – niższymi ratami, dłuższym okresem kredytowania, brakiem obowiązkowego ubezpieczenia etc.

Kilka słów o kredycie gotówkowym

Nie znalazłeś kredytu samochodowego, który spełniłby Twoje oczekiwania czy możliwości? Nic straconego. Alternatywą dla auto kredytu jest kredyt gotówkowy. Ten podstawowy produkt kredytowy dostępny jest w każdym banku. W porównaniu do klasycznych kredytów samochodowych, kredyty gotówkowe bardzo często nie wymagają ustanowienia zabezpieczeń spłaty oraz celu kredytowania. Chociaż charakteryzuje się on nieco wyższymi kosztami, aniżeli kredyt na auto, umożliwia nam zakup pojazdu używanego powyżej 10-15 lat.

Na koniec: przewaga kredytu samochodowego nad kredytem gotówkowym

W większości przypadków kredyt samochodowy jest tańszy, aniżeli jego gotówkowy odpowiednik – mimo że jego zaciągnięcie wiąże się z koniecznością wykupienia polisy AC. Wnioskując o auto kredyt musimy spełnić równie wiele dodatkowych formalności jak w przypadku każdego innego kredytu. Tak jak wspomniano wcześniej, rozwiązanie te sprzyja zakupowi nie tylko auta, ale również innych środków transportu – motocykla, skutera, autobusu, a nawet motorówki.  Jedną z zalet kredytu na samochód jest długi okres finansowania – sięgający nawet 10 lat. Na uwagę zasługuje również wyższa, w porównaniu z kredytem gotówkowym, kwota zobowiązania. Pamiętajmy, że pieniądze pozyskane od banku mogą nam służyć do sfinansowania nie tylko nowego, ale także używanego pojazdu.

Nie znalazłeś kredytu samochodowego dostosowanego do swoich potrzeb?

Nic straconego! Skonsultuj się z naszym doradcą kredytowym.

Nasz specjalista pomoże Ci spełnić marzenia!