Bankowy Serwis Finansowy


Zadbaj o swoje finanse. Spraw, by pieniądze pracowały dla Ciebie! Przestaw się na mądre oszczędzanie, wybierz korzystne konto osobiste, oszczędnościowe, sprawdź oferty kredytowe, albo pożyczki, pomyśl o ubezpieczeniu lub postaw na intratną inwestycję. Wybierz usługę w zależności od tego, co tak naprawdę Cię interesuje. Naucz się unikać pułapek finansowych razem z Bankowym Serwisem Finansowym.

Newsletter finansowy - dołącz do zadowolonych użytkowników serwisu.

Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są dobrowolne. Szanujemy Twoją prywatność w każdej chwili możesz zaktualizować lub usunąć swoje dane. Twoje dane są bezpieczne.

Konta walutowe - Ranking kont walutowych, najlepsze konto w Euro

Ranking kont walutowychWiele osób zastanawia się nad przydatnością konta walutowego. Co ciekawe, mało kto decyduje się na jego założenie. Nie da się jednak ukryć, że rozwiązanie to ma wiele zalet, których na co dzień nie dostrzegamy. Na początku definicja: konto walutowe to nic innego jak zwykły rachunek bankowy, umożliwiający nam zarówno przechowywanie jak i korzystanie z naszych pieniędzy, złożonych w innej walucie aniżeli złoty.

W Polsce przodują w tym zakresie konta dedykowane dolarom, euro, frankom szwajcarskim, a także brytyjskim funtom. Wbrew pozorom, zasady działania takiego rachunku nie odbiegają od tych, które znamy – dotyczących klasycznych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Zanim zdecydujemy się na założenie opisywanego rozwiązania, odpowiedzmy sobie na kluczowe w tej kwestii pytanie: po co nam konto walutowe? Odpowiednio dobrany rachunek walutowy przyda się wszystkim tym, którzy otrzymują wynagrodzenie za pracę w walucie innego kraju. Co więcej, tutaj taki produkt jest niezbędny. Ponadto, konta walutowe przypadną do gustu osobom, które nie stronią od zagranicznych wyjazdów, często podróżują w delegacje bądź planują wymianę studencką. To jednak nie koniec... Konto walutowe jest kluczowe jeżeli przyszło nam spłacać kredyt w obcej walucie, nie chcemy wymieniać zgromadzonych oszczędności po obecnym kursie bądź... dość często dokonujemy zakupów w zagranicznych e-sklepach. Współczesny sektor finansowy oferuje nam wiele niezwykle atrakcyjnych rozwiązań walutowych. Poniższy, niewielki Ranking Kont Walutowych pomoże Wam zapoznać się z najlepszymi aktualnie produktami bankowymi – nowoczesnymi kontami walutowymi najpopularniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych banków.

Ranking Kont Walutowych

Miejsce 1Miejsce 1
WALUTA EUR, USD, CHF, GBP + 18 innych
KONTO 0 zł
KARTA 0 zł
BANKOMATY ZA GRANICĄ 0 zł / 9 zł
KONTO OSOBISTE NIE
Miejsce 2Miejsce 2
WALUTA EUR, USD, CHF, GBP + 7 innych
KONTO 0 zł
KARTA 30 zł lub 0 zł / 7 zł
BANKOMATY ZA GRANICĄ 0 zł
KONTO OSOBISTE NIE
Miejsce 3Miejsce 3
WALUTA EUR, USD, CHF, GBP
KONTO 0 zł / 8 zł
KARTA 0,8 lub 0/3/5 zł
BANKOMATY ZA GRANICĄ 2,5 EUR / USD / GBP
KONTO OSOBISTE NIE
Załóż konto na stronie banku   Nieaktywne, można założyć tylko w oddziale.

Na pewno zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę wybierając konto walutowe. Nie zapominaj, że rachunek o którym mowa, niczym nie różni się od zwykłego konta, które na pewno posiadasz. W większości przypadków prowadzenie konta walutowego jest bezpłatne. Do każdego rachunku, tak jak w przypadku klasycznych rozwiązań, dostajemy kartę, z której korzystać możemy zarówno w sieci (przy zakupach internetowych) jak i będąc poza granicami naszego kraju. Pamiętaj, że nie każdy bank posiada w swojej ofercie konto dedykowane preferowanej przez Ciebie walucie. Konto w euro czy konto w dolarach cieszy się obecnie największą popularnością. Jakich jeszcze opłat możemy się spodziewać? W niektórych przypadkach zapłacimy za wspomnianą już kartę, a także za korzystanie z zagranicznych bankomatów. Dodatkowe koszty mogą pojawić się przy przelewach zagranicznych, a także przelewach wpływających na konto. Jeszcze do niedawna sporo banków wymagało, aby wraz z kontem walutowym założyć również rachunek w złotych. Obecnie jednak, większość odeszła od tego zamysłu.  Ci, którzy myślą o mniejszym bądź większym zysku winni zainteresować się kontami walutowymi połączonymi z kontami oszczędnościowymi oraz lokatami. Wszystkie inne kwestie wyglądają dokładnie tak samo jak w przypadku klasycznych rachunków bankowych.

Konta walutowe - Ranking kont walutowych
konta walutowe Ocena:3.0 34
  • Gwiazdki: 2.97 / 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
34 głosy

Euro, franki szwajcarskie, dolary amerykańskie, funty brytyjskie, a także 18 innych walut do wyboru – pełen wachlarz możliwości.

Niemal całkowity brak dodatkowych kosztów prowadzenia konta – rachunek ukierunkowany na czysty zysk.

Kantor Walutowy od Alior Bank – sprawdzone rozwiązanie w jednym z najbezpieczniejszych rodzimych banków.